Sıkça Sorulan Sorular – SSS (FAQ)

Neden e-Devlet Portali?

e-Devlet alanında yaşanan gelişmeler, haberler ve etkinliklerin paylaşılması, stratejik belgelerin bir arada sunulması, ülkeler, üniversiteler, uluslararası kuruluşlar tarafından yapılan çalışmaların, toplantıların ve raporların yayınlanması  amacı ile e-Devlet bilgi sunum platformu olan e-Devlet Portali hazırlanmıştır.

e-Devlet Portali (www.edevlet.gov.tr) ile e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) arasındaki fark nedir?

e-Devlet Portali‘nde e-Devlet çalışmaları ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. e-Devlet Kapısı ise e-Devlet hizmetlerine tek bir erişim noktası oluşturmak amacı ile hazırlanmış, e-Devlet hizmetlerinin sunulduğu bir platformdur.

Kısacası, e-Devlet Portali; e-Devlet’in ile ilgili bilgilerin, yaşanan gelişmelerin, belgelerin sunulduğu bir bilgi sunum platformu iken, e-Devlet Kapısı; e-Devlet hizmetlerinin tek kapıdan sunulduğu bir hizmet sunum platformdur.

e-Devlet Portali üzerinden hizmet sunuluyor mu?

Hayır. e-Devlet hizmet sunumu e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılmaktadır. e-Devlet Portali’nin amacı e-Devlet hizmetlerini sunmak değildir. Portal; e-Devlet çalışmaları hakkında bilgilerin verildiği, e-Devlet çalışmalarında gelinen son durumun, etkinliklerin paylaşıldığı bir platformdur.

e-Devlet alanındaki çalışmaların yanında tanımlar, akademik çalışmalar, Türkiye ve dünyada ki gelişmeler portal üzerinden paylaşılmaktadır.

e-Devlet Portalini kim hazırlıyor?

e-Devlet Portali T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde Haberleşme Genel Müdürlüğü (HGM) e-Devlet Hizmetleri Dairesi tarafından hazırlanmaktadır.

Sizinle nasıl iletişime geçebiliriz?

e-Devlet Portali ile ilgili T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde Haberleşme Genel Müdürlüğü (HGM) e-Devlet Hizmetleri Dairesi’ne ulaşarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mail adresimiz;

İletişim linkinde bulunan formu doldurarak da bize ulaşabilirsiniz.

© Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı. Her Hakkı Saklıdır.